Zahraničné pobyty

Aby študentský život nebol nudný, príďte k nám, ukážeme vám, čo dokážeme

1.JPG2..JPG3.JPG4.JPG


5.JPG6.JPG7.JPG

Každý študent by si mal do života odniesť okrem odborných vedomostí, aj základné informácie o podnikaní, marketingu, manažmente, ako dokázať „predať“ svoju prácu, ako byť úspešným na pracovnom trhu. A to je cieľom aj našich pedagógov na FZO PU v Prešove. Zapojili sme sa do mnohých aktivít a tak sme sa mnohému naučili, získali sme nové kontakty, otvoril sa nám svet, máme nových priateľov.

Každoročne, už 5 rokov, organizujeme Medzinárodný týždeň prevencie a dentálnej hygieny. Prednášky si pripravujeme sami, naši učitelia nás iba usmerňujú. Naučili sme sa vystupovať pred spolužiakmi, ale aj pred našimi aj zahraničnými pedagógmi. Veľmi si to ceníme, pretože sa nám prestávajú triasť kolená, keď musíme niekde oficiálne vystupovať. To je škola pre praktický život.
Veľmi si ceníme možnosti študovať aj v zahraničí. Zahraničné aktivity nám prinášajú nové priateľstvá a skúsenosti, ktoré sú veľmi čast finančne nákladné,  no my za to platíme iba symbolickú cenu. Najčastejšie sú to pobyty v Amsterdame, v Hradci Králové a v tomto roku idú naši spolužiaci do Austrálie a do Nemecka.
Dôležitá je aj účasť našich učiteľov na zahraničných klinikách, kde prezentujú to, čo nás učia a majú možnosť preveriť si, čo je vo svete nové. Začali sme pracovať na vlastnom časopise, tvoríme si svoju www.stránku, realizujeme preventívny program Zdravý úsmev tak, že chodíme do škôl a škôlok, kde učíme deti ako sa majú správne starať o svoje zuby, aby ich neboleli, aby neskôr nemuseli platiť za ošetrenie a mali krásny úsmev. Radíme v materských centrách, pozývame deti a ich rodičov na Kliniku maxilofaciálnej chirurgie a dentálnej hygieny FNsP v Prešove. Máme k dispozícii dentálno-hygienické ambulancie, kde ponúkame poradenstvo, preventívne ošetrenie zubov v boji proti zubnému kazu a parodontitíde, vieme aj bieliť zuby a to všetko za symbolické ceny pre študentov našej fakulty a univerzity. Pripravujeme projekty spolupráce medzi jednotlivými odbormi a fakultami, tešíme sa na každú spoluprácu, ktorá nám môže byť v našom snažení nápomocná.


Obr. 1: Práca študentov na klinike v Amsterdame
Obr. 2: Práca našich učiteľov v zahraničí na vzdelávacích akciách, overovanie si svojich zručností
Obr. 3: Ako sa učíme komunikovať s našimi klientmi
Obr. 4: Dokážeme sa s deťmi hrať a pritom ich učiť ako sa starať o vlastné zuby    
Obr. 5: Naša aktivita na pôrodnici: mamičkám radíme, čo robiť pre dokonalé orálne zdravie dieťatka
Obr. 6: Naše životné krédo: Sme profesionáli v dentálnej hygiene. Máme tie najlepšie informácie o prevencii ochorení zubov a parodontu. Našim poslaním je poradiť vždy, všade a každému, kto našu radu potrebuje. Príďte k nám, presvedčíme vás o tom!

Michal Ferko a študenti druhého ročníka dentálnej hygieny.